WandaVision

WandaVision

Jan. 15, 2021
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Creator

Obsada

Elizabeth Olsen isWanda Maximoff / Scarlet Witch
Wanda Maximoff / Scarlet Witch
Kathryn Hahn isAgnes / Agatha Harkness
Agnes / Agatha Harkness
Teyonah Parris isMonica Rambeau
Monica Rambeau
Randall Park isJimmy Woo
Jimmy Woo
Kat Dennings isDarcy Lewis
Darcy Lewis

Opis

Czy cały otaczający nas świat może być inny, niż nam się wydaje? Poznaj losy Wanda Maximoff i Vision i oglądnij online cały serial WandaVision za darmo. Marvel Cinematic Universe zawsze był odważny. Pomimo częstego polegania na formule, samo jego istnienie – seria historii opowiedzianych w wielu połączonych ze sobą filmach trwających ponad dekadę – nie przypomina niczego innego. Nie powinno więc dziwić, że WandaVision jest również odważny i eksperymentalny.

A jednak jest to zaskakujące: pierwsza prawdziwa przygoda MCU w telewizji nieustannie zmienia się między surrealistycznym sitcomem, tajemniczą łamigłówką i dramaturgią superbohaterów, co wskazuje, że zaufanie Marvela do świata po zakończeniu gry pozostaje silne. Swobodnie spisując własne zasady, WandaVision trafia do miejsc, których niewielu mogłoby się spodziewać po największej na świecie serii popcornu, a najczęściej motywy żalu i miłości między Wandą Maximoff i Vision pomagają jej znaleźć oparcie.

Oglądaj za darmo WandaVision online

Widać to już na pierwszym ujęciu serii. Nakręcony w czerni i proporcjach 4: 3, otwierający rozdział WandaVision wygląda jak odzyskany relikt z lat 50. zamiast błyszczącego kina o superbohaterach. Zamiast radzić sobie z wybuchowym konfliktem, WandaVision umieszcza swój tytułowy duet – władającą magią Wandę Elizabeth Olsen i czującego androida Paula Bettany’ego – w pełne miłości hołdy klasycznym amerykańskim serialom komediowym, takim jak I Love Lucy i Bewitched. Tak, oglądaj za darmo WandaVision online!

Z każdym kolejnym odcinkiem okres czasu się rozwija, odtwarzając estetyczny i reżyserski styl seriali, takich jak The Brady Bunch i Family Ties. Od scenografii z wieloma kamerami i widownią na żywo po energiczne, symulowane formaty współczesnych ulubionych odcinków, większość odcinków ma swój własny, niepowtarzalny wygląd i odczuwa nostalgię za klasykami – nawet wśród tych z nas, którzy widzieli tylko powtórki.

To niecodzienny wybór dla Marvela, zwłaszcza biorąc pod uwagę znaczenie młodych odbiorców wśród jego demografii, ale koncepcja sprawdza się pomyślnie. Oprócz stworzenia naprawdę wyjątkowego podejścia zarówno do MCU, jak i telewizji w ogóle, zapewnia WandaVision nowy format dostarczania jej niezwykle ważnego humoru, który pozwala na świeże interpretacje podobnych żartów w każdym odcinku. WandaVision dostępny online za darmo!

Chociaż znajomość oryginalnych programów pomaga uczynić te żarty bardziej skutecznymi, humor na ogół udaje się wykraczać poza hołd. Odcinki, których akcja toczy się we wcześniejszych dekadach, mogą wydawać się bardziej czarujące niż głośne śmiech, ale zawsze jest coś do podziwiania, nawet jeśli jest to tylko powtórzenie. Ale co najważniejsze, wszystko to tworzy ostry kontrast tonalny z drugą połową projektu WandaVision.

Gdzie obejrzeć WandaVision online?

Widzisz, WandaVision nie jest sitcomem osadzonym w MCU. Hołdy są jedynie mechaniką służącą do realizacji – i często maskowania – jej prawdziwych intencji. WandaVision to tak naprawdę eksploracja żalu, działająca jako rozszerzony epilog do traumy, której doświadczyli zarówno Wanda, jak i Vision podczas wydarzeń z Avengers: Infinity War.

Ta emocjonalna ciemność rozgrywa się na tle zdrowej komedii sitcomowej, tworząc częste momenty zawirowań. Przejawia się to na wiele różnych sposobów, ale zaczyna się we wcześniejszych odcinkach, wywołując poczucie niepokoju poprzez dramatyczną ironię, ponieważ widzowie rozumieją, że Vision nie żyje, pomimo jego pozornie bardzo żywych działań na ekranie.
WandaVision nie jest sitcomem osadzonym w MCU. Hołdy są jedynie mechaniką służącą do realizacji – i często maskowania – jej prawdziwych intencji. Gdzie obejrzeć WandaVision online?

Zarówno śmiertelny stan Visiona, jak i istnienie pary w ciągle zmieniającym się mieście serialowym Westview są początkowo przedstawiane bez kontekstu i wyjaśnienia, co sprawia, że ​​serial jest tak samo tajemniczy, jak emocjonalny dramat przebrany za komedię. Równowaga między tymi elementami jest szczególnie interesująca i nieustannie rekalibruje się, gdy WandaVision przechodzi przez dziewięć odcinków (które różnią się długością od 30 do 50 minut). Niektóre rozdziały prawie całkowicie ignorują ideę świata poza komedią, podczas gdy inne porzucają hołd serialu, aby na pierwszy plan wysunąć się bardziej znane elementy MCU. Nie wiesz gdzie obejrzeć? Pomożemy.

WandaVision z lektorem czy napisami pl?

W ujęciu tydzień po tygodniu, tak jak pierwotnie dostarczono WandaVision, ta fluktuacja tego, co znane i dziwne, może być myląca. Trudno było, szczególnie w pierwszych kilku tygodniach, ocenić, czym naprawdę był ten pokaz, ponieważ balans tonalny czasami wydawał się wytrącony z równowagi. Ale jako całość WandaVision ma sens. Nie jest to program oparty na schemacie, więc nie jest potrzebny wzór dla każdego odcinka, do którego należy się stosować. WandaVision z napisami PL.

W rzeczywistości z perspektywy czasu ważne jest, aby niektóre epizody były niezrównoważone. Chociaż w całej fabule jest konwencjonalna logika, showrunner Jac Schaeffer i jej zespół scenarzystów planuje podróże poszczególnych odcinków na własnych warunkach. Ten brak gwarantowanej spójności między rozdziałami sprawia, że ​​każda rata wydaje się prawdziwie nową przygodą. Kontrastuje to bezpośrednio z programami sąsiadującymi z MCU, takimi jak agenci proceduralni SHIELD, a nawet z większością filmów MCU.

Niewiele jest w głównym nurcie telewizji podobnego do tego, co pokazuje, że Marvel ma absolutne zaufanie zarówno do talentu produkcyjnego, jak i audi WandaVision z lektorem PL.

WandaVision
WandaVision
WandaVision
WandaVision
WandaVision
WandaVision
WandaVision
WandaVision
WandaVision
WandaVision
Original title WandaVision
TMDb Rating 8.4 8,462 votes
First air date Jan. 15, 2021
Last air date Mar. 05, 2021
Seasons 1
Episodes 9
Average Duration 36 minutes
Udostępnienia0

Podobne filmy

Stewardesa
Dom z Papieru
Gwiezdne wrota: Atlantyda
Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci
Lupin
PĘTLA
The Boys
Love, Victor
Kalifat
Sanditon

Zostaw komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

Zobacz tez:
najlepsze filmy online