Tlen

Tlen

May. 12, 2021France100 Min.TV-MA
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Opis

Gdy Liz budzi się w komorze kriogenicznej dociera do niej, że ma mało czasu – tlen już się kończy! Odkąd szok i brutalność jego ucieczki z 2003 roku High Tension przedstawiły go do Splat Pack, Alexandre Aja wybrał zabawną przygodę z ryczącymi wyprawami do dużego horroru, w samoobjaśniającym się Piranha 3D i gatorach w huraganie. film katastroficzny, Crawl. Francuski specjalista z gatunku porzuca radosnego ducha powrotu do kina klasy B, a nie umiejętności opowiadania historii w Oxygen, klaustrofobicznym thrillerze science fiction napędzanym porywającym występem Mélanie Laurent. Wciela się w starą, która przechodzi nieplanowaną kriogeniczną reanimację w cichym pomieszczeniu, zaś jej przeznaczenie odbywa się na wybraniu, gdy mama się dowiedzieć, kim istnieje i niczym się tam dostała.

Funkcja Netflix początkowo miała zagrać Anne Hathaway, a potem Noomi Rapace, pod kierownictwem Francka Khalfouna, zanim Aja przestawił się z miejsca producenta i sprowadził Laurenta, poprawiając go na domowy pierwszy francuskojęzyczny projekt od około 20 lat. To pomyślenie robi na korzyść filmu, nawet gdy ostatecznie jest daleko elegancki niż oryginalny.

Oglądaj cały film Tlen online

Nakręcony podczas blokady i tematycznie odzwierciedlający obawy połączone z długotrwałą izolacją, to kompaktowa operacja. Zawiera jedną osobę w jednym zestawie, który przypomina zaawansowaną technicznie trumnę rozwiązaną w pustce, z dodatkowymi postaciami reprezentowanymi jedynie przez ich głosy bądź w retrospekcjach. Najważniejszym z nich jest Mathieu Amalric, który swój aksamitny autorytet wokalny użyczył M.I.L.O., monitorowi ze sztuczną inteligencją, jaki stanowi prostszą francuską wersją HAL z 2001 roku. Oglądnij cały film Tlen online.

Scenariusz autorstwa Christie LeBlanc był nadrukiem na Czarnej liście sprzed pandemii COVID-19. Ale również jak wiele filmów wymyślonych w The Before Time, w delikatny sposób nawiązuje do panującego nastroju tych dużych miesięcy uwięzienia. Netflix zaapelował do krytyków, aby nie ujawniali odkryć stworzonych przez osobę Laurenta, Elizabeth Hansen, ani lokalizacji kriogenicznej jednostki, w której odzyskuje przytomność i staje uwięziona. Ten jedyni punkt będzie wielki dla większości widzów na długo przed jego ujawnieniem prawie godzinę po rozpoczęciu filmu. Przecież to nie zmniejsza napięcia.

Gdzie obejrzeć film tlen online?

Podczas gdy kultowi wyznawcy ekstremalnego horroru Aji potrafią stanowić zawiedzeni jego ruchem w część bardziej wyważonego science fiction, jest mnóstwo przerażającego niepokoju w jego realizacji prostego scenariusza, który powstaje się coraz dużo trudny. Najbardziej piękny jest stan, w jakim napięcie jest utrzymywane. Dotyczy więc w sporej mocy z bardzo emocjonalnego zachowania Laurent – interakcji ale z bezcielesnymi głosami albo z szerokim monitorem aktywności mózgowej przypominającym amebę stawiającym się bezpośrednio nad nią. Natomiast istnieje więc więcej zasługa dynamicznej pracy kamery Maxime Alexandre, która bada pozornie nieograniczone możliwości wytrącania z pewności z kolejnych ujęć. Inne ważne, nastrojowe asysty wynikają z ogromnej partytury francuskiego muzyka Robina Couderta, branej pod jego pseudonimem Robin, oraz pobudzonych rytmach montażowych Stéphane Roche. Gdzie obejrzeć cały film tlen online?

W przekartkowaniu tego, co istnieje w istocie pojedynczą sztuczką fabularną, do satysfakcjonującego dramatu kameralnego, istnieją pewne podobieństwa do thrillera Ryana Reynoldsa z 2010 roku, Buried. Ale gdy szuka o ochronę finansową i napiętą narrację w pokazie solowym, który kojarzy się do czasu rzeczywistego, przypomniała mi się ciężka podróż samochodem Toma Hardy’ego w Locke Stevena Knighta, aczkolwiek z bardziej interesującymi elementami projektu.

Aja otwiera obraz ze szczurem w labiryncie, niepokojącym obrazem, który mówi się w nawiązaniu do momentów przenoszenia pamięci, klonowania i uwięzienia. Liz tworzy się na wznak i znajduje w panikę, walcząc o wyzwolenie się z organicznego kokonu wraz z pasami ograniczającymi, kroplówką i czapką czaszki z elektrodami. Odpowiadając właśnie na autoryzowane pytania, spokojny, ale daleki od uspokajania głos Medical Interface Liaison Operator M.I.L.O. podaje ją o awarii systemu, w zysku której jej zapasy tlenu spadły o 35 procent. Ciągły spadek tego zakresu jest przedstawiony na samym z wielu monitorów wokół niej. Gdzie więc go obejrzeć online?

Oglądaj Tlen za darmo i online z napisami i lektorem PL

Podczas gdy fragmenty opinii o szpitalach i laboratoriach naukowych wkradają się w zdezorientowaną plamę w jej osobie, przekonuje się od M.I.L.O. że nie było reakcje na zgłoszenie awarii medycznej oraz że do otwarcia kapsuły wymagane są kody autoryzacji producenta. Gdy komputer ujawnia niepokojącą długość życia, podaje jej ponad środek uspokajający, przynoszący mile widzianą nutę suchego humoru. Z pozostałym sardonicznym akcentem M.I.L.O. robi jej zbyt każdym razem, gdy próbuje się wyrwać, że razem z europejskim prawem uszkodzenie urządzenia kriogenicznego jest przestępstwem federalnym. Oglądaj Tlen z napisami i lektorem PL

Jest druga w nocy i zagraniczna komunikacja z miasto operacyjnym jest ważna, ale więzień zarządza przez M.I.L.O. połączyć się z policyjną linią ratunkową. Dzięki temu rady mogą prześledzić jej nazwisko i nazwisko, dzięki czemu może zdobyć wstęp do właściwych plików wideo i treści w mediach społecznościowych. Dowiaduje się, iż istnieje kobietą Léo Ferguso z napisami lub lektorem PL.

Tlen
Tlen
Tlen
Tlen
Tlen
Tlen
Tlen
Original title Oxygène
IMDb Rating 6.5 12,455 votes
TMDb Rating 6.9 373 votes

Reżyser

Obsada

Mélanie Laurent isElizabeth
Elizabeth "Liz" Hansen
Malik Zidi isLéo Ferguson
Léo Ferguson
Laura Boujenah isAlice Hansen
Alice Hansen
Éric Herson-Macarel isCapitaine Moreau
Capitaine Moreau
Anie Balestra isFemme âgée
Femme âgée
Marc Saez isInspecteur
Inspecteur
Cathy Cerda isAlice Hansen âgée
Alice Hansen âgée
Lyah Valade isLiz enfant
Liz enfant
Udostępnienia0

Podobne filmy

Zdrajca w naszym typie
Nieoszlifowane diamenty
365 dni
The Marksman
Co w duszy gra
Może pora z tym skończyć
Tenet
Pięciu braci
Poziom Mistrza
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
Wierzę w Ciebie
Thor: Ragnarok

Zostaw komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

Zobacz tez:
najlepsze filmy online