Pięciu braci

Pięciu braci

Jun. 12, 2020USA156 Min.R
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Opis

Po powrocie z Wietnamu Paul, Otis, Eddie i Melbin wyruszają na poszukiwania ukrytego skarbu. Na drodze do szczęścia spotkają wiele przeciwności losu. Znakomity „Pięciu braci online” Spike’a Lee otwiera Muhammad Ali, a kończy dr Martin Luther King Jr., dwie legendy, które są nierozerwalnie związane z biegiem praw publicznych i dumą Czarnych.

Lee stosuje ich, aby podkreślić inną wspólną cechę: ich usilny sprzeciw wobec wojny w Wietnamie. Dla Alego sprzeciw kosztował go niemało produktywnych lat w promocji i tytuł wagi ciężkiej; dla doktora Kinga ten ostatni obiekt był może ostatnią kroplą, która sprawiła do jego zabójstwa. Pierwsze słowa, które słyszymy, to znane wyjaśnienie Alego, dlaczego odmówił zaciągnięcia się. To słowa, jakie słyszymy, czerpią z przemówienia, które King wygłosił 4 kwietnia 1967 roku, dokładnie rok przed swoim morderstwem, w jakim cytuje „Let America Be America Again” poety Langstona Hughesa.

Pięciu braci – gdzie oglądnąć cały film?

Między tymi dwiema podpórkami jest coś w stylu filmu o napadzie, aczkolwiek o moc dużo myśli, niż proponowały to czynniki fabuły. Lee stanowi jedynym z nielicznych reżyserów, którzy stosują sobie do serca komentarz Godarda, że ​​„Aby skrytykować film, musisz nakręcić kolejny film”. Jest tutaj krytyka, zwłaszcza filmów takich jak „Zielone Berety”, „Rambo” i „Zaginiony w imprezie”, w których jakaś osoba żartuje o tym, jak Hollywood powrócił do Wietnamu, aby „spróbować wygrać wojnę” na ekranie. Gdzie oglądnąć cały film Pięciu braci online?

Jest i komentarz na fakt tego, jak białe były też obrazy, z mężczyznami takimi jak Chuck Norris i Sylvester Stallone, którzy osiągnęli mityczną chwałę, jednocześnie beztrosko wymazując fakt, że 32% żołnierzy w dżungli było czarnych. Wtedy tenże styl wybielania weteranów, który Lee żartuje swoją obsadą także bliską historią, ten tenże typ, który umożliwił rozgrywającemu NFL zasugerować, że jego dziadowie Biali stanowili niezmiernie patriotyczni niż żołnierze kolorowi, którzy walczyli z nimi w wojnie, a przecież wrócił do zamku w krótszych formach.

Równolegle z tymi dyskusjami są rażącym hołdem dla innych filmów, oraz nie tylko filmów wojennych, takich jak „Czas apokalipsy”, który zostaje wizualnie sprawdzony, gdy główni bohaterowie wykonują pseudo-Soul Line Boogie do „Got to Give” Marvina Gaye’a. it Up. ” Spora część „Pięciu braci online” jest podziwem dla mistrzowskiej adaptacji klasycznej opowieści o chciwości B. Travena „The Treasure of the Sierra Madre” Johna Hustona z 1948 roku. Również jak w obecnym filmie, fabuła miesza się z poszukiwaniem złota, lecz w przeciwieństwie do Humphreya Bogarta i stare Johna, Waltera, główni bohaterowie mają świetny pomysł, gdzie jest skarb. Łup został już zmieniony w bardziej smaczne i niepowtarzalne sztabki złota. Gdzie zobaczyć cały film Pięciu braci?

Też jak w filmach takich jak „Inside Man” i „BlacKkKlansman”, Lee bezwstydnie cytuje swoje wpływy – wie, że wiesz, co pisze, i doi obecne na tyle kilometrów, ile ale może. Okradaj najlepszych, jak mawia przysłowie, a „Skarb” to mieszkała warta wzięcia. Tak więc, jest ukłon w okolicę radosnego tańca odkrywczego Waltera Hustona, a wietnamscy bandyci ośmielają się sparafrazować to wyobrażenie o tym, że nie potrzebują żadnych śmierdzących odznak. Samo złoto jest równie istotne jak MacGuffin, z aktem tego, iż jest więc również swego rodzaju deus ex machina, czerpiąc z eteru nutę pełnego nadziei podniesienia, która stosuje fikcyjną relację z bardzo korzystnym, opartym na rzeczywistości rezultatem, jaki stanowi około zbyt dobry wierzyć, ale dobrze widzieć.

Pięciu Braci online – czy można oglądnąć za darmo?

W krótszych rękach okazjonalny bałagan scenariusza Lee, jego kolegi, zdobywcy Oscara, pisarza „BlacKkKlansman”, Kevina Wilmotta oraz Danny’ego Bilsona i Paula De Meo, może sprawić, że film zostanie zepsuty przez sporadyczną przewidywalność. Ale Lee zwykle był przewodnikiem w użytkowaniu filmowych tropów, które zawsze odbierały jak okey-doke: lewa ręka wabi cię tym, co znajome, zanim prawa ręka oślepi cię nieoczekiwaną siłą uderzenia zamierzonego punktu. Tak, gobelin jest prostą sprawę, tylko po bliższym przyjrzeniu się można zdać sobie sprawę, że jej nici zostały utkane ze złożonością. Ten reżyser zdaje sobie przygodę z mocy zniewalania widza, by mógł przekonać ich do zachowywania się jego ukrywa. Czy można oglądnąć Pięciu braci za darmo?

Tak dlatego na przestrzeni jesteśmy historię czterech weteranów z Wietnamu, którzy powrócili do świecie, który związał ich w bitwie, aby uzyskać skarb, który zakopali kilkadziesiąt lat temu. Sami mężczyźni początkowo przygotowują się pasować do normalnych typów – jest żartowniś Melvin (Isiah Whitlock Jr.), zrównoważony medyk, Otis (Clarke Peters) oraz ten, który odniósł największy powojenny sukces, Eddie (Norm Lewis) ). Oglądnij cały film pięciu braci za darmo!

Kwartet dopełnia energiczny, porywczy lider Paul, wykonywany przez Delroy Lindo w drinku z najskuteczniejszych występów, jakie powstały w jointach Spike’a Lee. Piąta krew tytułu to nie syn Paula, David (Jonathan Majors), który niespodziewanie pojawia się, aby przystąpić do obsługi starszych, natomiast ich uległy partner i dowódca drużyny, Norman, którego ciało zostali upoważnieni do ekshumacji, aby nie wzbudzić podejrzenia co do różnych zamiarów. Będzie im pomagał, przynajmniej do zasady ich dróg do dżungli, przez Vinh (Johnny Tri Nguyen), duży zaufania przewodnik, który przedstawi kontekst ze naszej karty tego, co oznacza „wojną amerykańską”.

Pięciu braci
Pięciu braci
Pięciu braci
Pięciu braci
Pięciu braci
Pięciu braci
Pięciu braci
Pięciu braci
Original title Da 5 Bloods
IMDb Rating 6.5 44,058 votes
TMDb Rating 6.6 704 votes
Udostępnienia0

Podobne filmy

Może pora z tym skończyć
After 2
365 dni
Zanim się pojawiłeś
Wierzę w Ciebie
Obiecująca. Młoda. Kobieta.
Hamilton
Ciche miejsce
Co w duszy gra
Żywioł. Deepwater Horizon
Korytarzem w mrok
Nomadland

Zostaw komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

Zobacz tez:
najlepsze filmy online